HABERLER

2023 Yılı PMYO Giriş Sınavı Kazanan Asil Adaylara Duyuru
  20 Eylül 2023

Öğrenci adayları geçici kayıt için 21 Eylül 2023 Perşembe günü saat:17:00’e kadar Yüksekokul Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi başlayacak olup o andan itibaren okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

Adaylar 21/09/2023 tarihinde başlayacak olan intibak eğitimi süresince yatılı olarak okulda kalacaklardır. Aşağıdaki eşyaları yanlarında getirmelidirler:

  • Eşofman takımı,
  • Spor ayakkabı,
  • Düz açık renkli tişört ve gömlek,
  • Koyu renk kumaş pantolon,
  • Siyah renk kundura,
  • Kişisel bakım eşyaları(Diş fırçası, tıraş takımı vb.),

*** Adaylar saç ve sakal tıraşlarını olmuş vaziyette geleceklerdir.

Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı ve her türlü kameralı telefonlar), dizüstü/tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır. (KAMERASIZ TELEFON GETİRİLEBİLİR.)

 

ÖĞRENCİ ADAYLARININ YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

1-Mezun olduğu Lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesi, diplomasını kaybedenler için mezun oldukları okuldan alacakları “Öğrenim Durum Belgesi”

2- Nüfus cüzdanı Aslı ve fotokopisi (2 adet),

3- Biometrik vesikalık 6 adet fotoğraf (fotoğrafın arka kısmına T.C. kimlik numarası ve ad soyad yazılmış şekilde teslim edilecek, son 6 ay içerisinde çekilmiş sakalsız ve fotoğraflar aynı olacak)

4-Adaylar intibak eğitimi esnasında diploma yerine geçecek belgelerin onaylı suretlerini getirebilirler ancak eğitim öğretim başladığında ASLINI GETİRİP TESLİM ETMEK ZORUNDADIR. Aslını teslim etmemeleri durumunda eksik evraktan ilişikleri kesilecektir. (bu nedenle lise diplomasının aslını getirebilen adaylar için gelirken yanlarında getirmeleri yararlarına olacaktır.)

5-Yükseköğretime devam eden adaylarla ilgili (2.Sınıf ve üstü adaylar için geçerli) Üniversiteden alacakları “ÖĞRENCİ BELGESİ” ile kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

6-Askerlik yapan adaylar için terhis belgesinin aslı (e-devlet çıktısı olur)

7-Askerlik hizmeti için 1111 sayılı Askere Alma Kanununun 10. Maddesinden yararlananlar için Askerlik Durum Belgesi (e-devlet çıktısı olur)

8-Yaş düzeltmesi yaptıranların mahkeme kararı.

9-Adaylar yanlarında Kan Grubunu belirtir belge getireceklerdir.

NOT: Herhangi bir Üniversitede kaydı olan veya okuyan adaylar Yüksekokulumuza gelirken lise diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslını getirmeleri halinde kayıtlı veya okudukları üniversiteyle ilgili bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

 ÖNEMLİ: HER ADAY AŞAĞIDA Kİ LİNKİ TIKLAYARAK ÖĞRENCİ BİLGİ FORMUNU İNDİRİP DOLDURACAK.BİLGİ FORMLARINA FOTOĞRAF EKLENECEK    

ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Haber Paylaş